Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.10.2016 11:37:45 

Maďarský ohař

 

20152014


20.9. MVP České Budějovice

Jak se nám dařilo na další Budějovice výstavě se dočtete zde.


26.4.  MVP České Budějovice

Dnes jsme v kompletním složení vyrazili na MVP do Českých Budějovic, Amigo s páníkem na čumendu, já s Pixíkem do kruhu. Opět jsme potkali jednu z Pixových sestřiček, tentokrát Roxy z Mečkovské skály. Výstavu posuzoval pan rozhodčí Václavík. Vyběhali jsme CAC, CACIB. K BOBovi gratulujeme Roxy, byla opět v lepší výživové kondici než my :-). Děkujeme za psychickou podporu kamarádům, se kterými jsme strávili fajn dopoledne. Fotky z dnešního dne zde. 

Posudek najdete v sekci Výstavy.


12.4. Jarní svod loveckých psů

V sobotu jsme se s Pixíkem zúčastnili Jarního svodu loveckých psů ve Stříbřeci, OMS Jindřichův Hradec. Svod probíhal ve velmi příjemné náladě a v hojné účasti malých i velkých loveckých plemen. Pixík svodem prošel s následujícím hodnocením: Typický pes, kostra střední, chrup úplný, skus nůžkový, standardní kvalita srsti, povaha klidná, výška 65 cm, hnědé oko, normální ucho a čenich, výrazné znaky. Posuzoval rozhodčí Ing. Z. Kubík.


9.3. Pixík aport

Co je u nás nového? Cvičíme, pracujeme, připravujeme se na zkouškovou sezónu. Pixík občas zkouší moje nervy a já vymýšlím nové a nové způsoby, jak na něj a jak mu to v té jeho kebuli srovnat :-) Po dlouhém období nechutenství k aportu se to konečně zlomilo a Pix začal přinášet s chutí, někdy naopak až s moc velkou :-) Malý fotoseriál aportování nabízíme zde.


25.2. DUOCACIB BRNO

O víkendu jsme se  s Pixíčkem zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Brně. Do Brna jsme dorazili už v pátek, azyl nám poskytla Věruška od Davči a Frédi, měli jsme se u nich prostě luxusně :-) Amigo s páníkem strávili páteční večer a sobotu v Jeseníkách, užili si krásnou procházku z Karlovy Studánky do Ludvíkova a večer dorazili za námi do Brna. My už jsme s Pixíkem měli za sebou první výstavní den s výsledkem V, CAC, CACIB od pana rozhodčího Stanovskeho. V neděli výstavní kolotoč pokračoval nanovo, tentokrát s výsledkem V, CAC, CACIB, BOB od pana rozhodčího Jursy. Kopie posudků a fotky dodám v nejbližší době.


2.1. Rybník Žár

Vyrazili jsme na téměř novoroční výlet k vypuštěnému rybníku Žár. Už několikrát jsme jeli kolem a vždycky jsem si říkala, tady by se zrzounům líbilo a tady by se krásně fotilo. Místo je to kouzelné, překvapilo mě písečné dno rybníka, rozhodně tento výlet zopakujeme. Více fotek v naší galerii


2013


Přejeme Vám krásné Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a pohody v roce 2014


23.4. Konečně to pravé jaro

Po opravdu dlouhé zimě přišlo i do jižních Čech jaro. Užíváme si sluníčka, dobíjíme energii a hlavně výletujeme, vycházkujeme, hledáme v poli a plaveme :-)

Jarní foto v naší galerii.


5.3. Oblastní výstava České Budějovice

V sobotu jsme po dlouhé době, po téměř čtyřech letech, vyrazili na výstavu, hlavním impulzem pro nás vlastně bylo, abychom zjistili, jak je na tom exteriérově naše mládě Pix, samozřejmě víme, že je to ten nejkrásnější dráťák na světě, ale chtěli jsme to mít černé a bílém :-). A aby to Amánkovi nebylo líto, šel se předvést také. Jak naši kluci dopadli se dočtete v sekci Výstavy


19.1. Jižní Čechy pod sněhem

Konečně rosničky z předpovědi počasí vyslyšely mé přání a jižní Čechy zasypal sníh. Je přece zima a v zimě má být bílo. V týdnu u nás napadlo asi 30 cm krásného prašanu a my si ho maximálně užíváme. Zatím mě dokonce i baví odhazovat sníh z celého dvora a vjezdu k nám, sice musím parkovat asi 200 m od domu, protože od nás bych se nikam nedostala, ale ještě pořád se sněhem a zimou kochám a libuju si. No a co jiného podniknout v tak krásné sobotní odpoledne než příjemnou rodinnou procházku. Vybrala jsem trasu, kterou žádný jiný blázen před námi ještě nešel, pravda, páník brblal, že bude zbytek víkendu sedřený jako kůň, ale přesvědčila jsem ho, aby se radoval z maličkostí a kochal se tou bílou nádherou. No, nevím jestli si to vzal k srdci, ale zbytek prochajdy už ani nemluvil... Domů jsme se vrátili příjemně naladění, kluci krapánek omrzlí, ale tuze spokojení. Pár fotek k nahlédnutí pod tímto odkazem

 

2012


22.12.2012

   


 

7. - 9. 12. jižní Čechy s přáteli

 
 
 
Tak jsme se konečně dočkali dlouho plánované akce u nás v jižních Čechách, přijeli nás navštívit naši nejmilejší. Počasí nám přálo, ukrutné mrazy se nekonaly a užili jsme si dlouhé procházky. Probrali jsme skoro všechna důležitá témata, pár jsme si jich nechali na příště :-) pochutnávali jsme si na výborném jídle a pití a hlavně jsme si užívali suprové společnosti našich ohařích přátel. Pro velký úspěch zimní akce se  už všichni těšíme na akci letní...Všem Vám moc děkujeme, že jste za námi přijeli, děkujeme za dárečky, obzvlášť za bombarďácké obojky pro kluky a luxusní pelíšek, vím Věruš, že to nebylo v plánu nechat ho u nás, ale moc díky, je o něj rvačka :-) Víkendová fotodokumentace zde.
 

6.12. Pixie - Rex z Mečkovské skály

-9
 
Po smutném období se k nám vrátila radost a štěstí. Naše smečka se rozrostla o nového člena, dráťáčka Pixieho (Rex z Mečkovské skály). Pixík pochází z výborné spořádané rodiny. Přivezli jsme si jej od chovatelky Lucie Novovesské z Liberce. Pixíkovi rodiče jsou Ulma Garamparty (SK) a Adaz Furdohazi (HU). Naše mládě je u nás už třetí měsíc. 1. 12. oslavil 7 měsíců a pomalu přerůstá Amánka :-) Amigo nám obrovsky pomáhá s jeho výchovou i výcvikem, stali se z nich výborní parťáci a nerozlučná dvojka.
 

13.9.
 
Dlouho jsme se neozvali a první zpráva tohoto roku není vůbec veselá. Přišli jsme o Zigginku. Nešťastná náhoda, smůla, pro nás tragédie. Zigginka vesele běhala a zavadila o hromadu nařezaných desek, jedna z těch desek jí poranila plíce i srdíčko. Bojovali jsme, hlavně naše holčička bojovala, hned jsme ji zavezli přímo na veterinu, všichni dělali co mohli, ale zranění byla tak vážná, že se ji nepodařilo zachránit. Stále si opakuju, že jsme jí přece měli dát šanci na život... Asi od této chvíle začnu věřit na osud, místo, kde se to stalo, bylo první, kam s námi Zigginka šla, když přijela z Irska a teď, po roce, také poslední...
Princezno naše, budeš stále s námi! 
 

2011


30.12. Vánoce v Jeseníkách

Pár fotek z letošních Vánoc, abyste měli představu, jak se máme na horách, jak si užíváme sněhu a volných dnů :-)
 

 

20.12.

 
 

 

23. - 25.9. První podzimní víkend

  
 
 
První podzimní víkend byl plný sluníčka a kamarádů, pro Amiga žádná novinka, ten už si zvykl, že jsme víc, než společenští, pro Ziggynku to byla novinka.
V pátek jsme poseděli nad fondue u nás doma a v sobotu jsme vyrazili na krásné místečko nad Slavkovem, kde jsme si opekli špekáčky a užili si parádní piknik. A aby toho společenského života nebylo málo, večer se pokračovalo u Fífy a Leňy na zahrádce u grilu :-)
Dnes nás ještě čeká první návštěva Psí školičky v Kovavolvicích, kde bude mít Ziggy příležitost ukázat, co v ní je :-)
Září si pro nás připravilo nádherné počasí a my si ho maximálně užíváme!
Zároveň využiju dnešní aktuality k tomu, abych Vás oficiálně seznámila s naším novým přírůstkem do rodiny, je to adopťáček z Irska, greyhoundka Ziggy, někteří z Vás ji už znají z facebooku, jiní ji dnes vidí poprvé, seznamte se, prosím :-)
Fotodokumentace zde.
 
 

 

18.9. NVP Brno

 
Baxi s našima opět navštívili Brno, tentokrát jsme se předvedli na Národní výstavě psů. Naposledy ve třídě mladých jsme si s Baxim vyběhali V1, CAJC. Užili jsme si výborné posuzování pana rozhodčího Adlta, který nešetřil dobrými radami a svými zkušenostmi z dlouholeté praxe, konečně člověk na svém místě! Na rozdíl od mezinárodky byl tentokrát kruh švýcarů venku, což nám díky příjemnému počasí maximálně vyhovovalo a všichni jsme si nedělní dopoledne užili. Přikládám výstavní dokumenty i odkaz na galerii.
  
 
 

 

26.6. Baxi Sixtův dvůr - návštěva Sokolnic, MVP Brno

 
Tento víkend jsme měli u nás v Sokolnicích milou návštěvu, přijel Baxi s paničkou. Sobotu jsme strávili celou společně, Amigo Baxikovik představil svoje kamarády zajochy a bažanty, zavedl ho k rybníku, kam chodíme za kačenkama a večer ho vzal na návštěvu k prvňáčkovi Davídkovi.
V neděli byl Baxiho velký den, první výstava a hned mezinárodní. Posuzoval slovenský rozhodčí p. Matyáš. Vyběhali jsme si pěkné hodnocení V2 ve třídě mladých i pěkný posudek a chuť na další vystvování nás rozhodně neopustila, ba naopak :-)
Mobilové fotky zde, opět jsem v ranním spěchu zapomněla foťák doma...
Přikládám i diplom a posudek.
 

 

13.6. Oslava Amigových 4. narozenin

 
Amigo a všichni Bellesáci dnes oslavili své 4. narozeniny, neskutečně to letí, nedávno jsme si domů přivezli malou zrzavou kuličku, která nám demolovala celý byt :-) Postupně z té demoliční čety vyrostl mladý pes plný energie a teď máme doma rozumného lovečáka, bez kterého si nedokážeme představit naše fungování. Amigo, přejeme Ti krásné narozeniny, spoustu zdravých let plných vižlího bláznění a měj s námi prosím trpělivost :-) Děkujeme Bridgetce a Clifovi, opravdu se Vám dětičky povedly!
 

8.5. Baxi - svod mladých psů

  

Dnes jsme s Baxim zúčastnili svodu mladých v Rožnově pod Radhoštěm. S radostí oznamujeme, že je Baxi ve standardu a rozhodčí při posuzování chválou nešetřili, škoda, že jsme se nezúčastnili i klubové výstavy, která svodu předcházela, měli jsme totiž obavu, jak se bude náš drobek chovat v davu lidí a psů, ale mile nás překvapil svým klidem a nadhledem. Fotky zde.

  

 

 Velikonoce

O velikonočních prázdninách jsme s Amigem hlídali prvňáčka Dádu, kluci se oba parádně doplňovali, posuďte sami :-)

 

Více fotek z Velikonoc zde.


Zimní sraz koklů v Jeseníkách

Tak, jak se naše partička koklařů schází pravidelně na Selském Dvoře na Vysočině, sešla se tentokrá na horách v Jeseníkách. Jsme moc rádi, že jsme Vás všechny viděli a že jsme si společně užili příjemný zasněžený víkend. Poprvé jsme vižlounům představili našeho nejmladšího tříbarevného Baxe. Děkuji Lucce za dokumentaci celého víkendu, odkaz na její album.


 

 
TOPlist