Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.10.2016 11:37:45 

Maďarský ohař

 

Výstavy

 

Amigo Bellesa del Sol (MOK): 7xV, BOB, CACIB, BIG 3, 2x CWC (PL), res.CAC, 2 x Oblastní vítěz

Rex z Mečkovské skály (MOD): 6 x V, 3 x BOB, 5 x CACIB, 5 x CAC, CAJC, Oblastní vítěz

 

 MVP České Budějovice -  20.9.2014

Rex z Mečkovské skály (MOD)

V, CAC, CACIB, BOB (rozhodčí Dr. Gabriela Ridarčíková)

Posudek: Výborně stavěný pes, dobrá pevná kostra, pěkně modelovaná hlava, korektní horní linie, hrudník dobře hluboký, dobré zaúhlení, postoj, pohyb.

 


MVP České Budějovice - 26.4.2014

Rex z Mečkovské skály (MOD)

V, CAC, CACIB (pan rozhodčí Václavík)

Posudek: 2 letý pes, horní hranice výšky, hlava proporcionální, standardní vrchní linie, střední hrudník, předhrudí slabší, dobrá mechanika pohybu


DUOCACIB BRNO - 22.-23.2. 2014

Rex z Mečkovské skály (MOD)

sobota - V, CAC, CACIB (pan rozhodčí Stanovsky)

Posudek: nůžkový úplný skus, oko hnědé, pěkný postoj, dospělý pes, typická hlava samce, dlouhý suchý krk, výborná linie hřbetu, korektní linie spodní, dobré zaúhlení končetin, dobrý pohyb, srst standardní, dobrá povaha.

neděle - V, CAC, CACIB, BOB (pan rozhodčí Jursa)

Posudek: pes středně silné kostry, výborně utvářené hlavy, méně výrazný fous, suchý krk, výborná horní i spodní linie, dobré zaúhlení, výborný pohyb, v těle standardní osrstění.


Oblastní výstava psů České Budějovice - 2.3.2013

Tak, jak už jsem psala v úvodu, jeli jsme do Budějovic zjistit, jak se to má s naším mladým a zároveň jsme chtěli malinko protáhnout kostru tomu staršímu. Pixík na to, že se jednalo o jeho výstavní premiéru zazářil a dostal se do odpoledních soutěží mezi nejlepší mladé psy, tam si ale usmyslel, že už toho předvádění bylo pro dnešek dost a nespolupracoval, v pohybu fajn, postoj odmítl :-) Ze všech mladých psů se dostal do užšího výběru pěti. Amigo se taktéž propracoval do závěrečných soutěží, kde v rámci VII. FCI skupiny získal BIG 3. Ohaře posuzoval pan rozhodčí Vondrouš, celá výstava byla příjemná, za krásného jarního počasí. Diplomy i posudky najdete níže, pár záběrů z rukou manželovy maminky ve fotogalerii.

Amigo - V1, vítěz pracovní třídy, oblastní vítěz, BIG 3

posudek - Silný pes se silnou kostrou, pěkná hlava, nůžkový skus, dobře nesené ucho, výborný hřbet, korektní postoj, dobré zaúhlení, výborný pohyb.

Pix - V1, vítěz třídy mladých

posudek - Pes správného rámce, silná kostra, pěkná hlava, nůžkový skus, dobře nesené ucho, výborná horní linie, korektní postoj, správné zaúhlení, pěkný pohyb.

     

 


 

Mezinárodní výstava psů Opole, PL - 26.4.09

 

Na další polskou výstavu jsme vyrazili do Opole, tentokrát jsme malinko změnili sestavu, jel jeden zrzavej - Amigo a jeden šedivej - Ares (Avant Garde Shefis). Tuto výstavu posuzovala velmi milá rozhodčí Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchovska (PL). Amigo nastoupil v mezitřídě, kde vybojoval V1 CWC, poté v silné konkurenci Ml.Ch.PL. Madziara Z Talchejow vybojoval CACIB a o BOBa běžel s Ch.PL. Czuszkou Z Talchejow, k mé velké radosti úspěšně. Paní rozhodčí vyjádřila své nadšení nad Amigem se slovy - takové zvíře my v Polsku nemáme :-). Aresek v pracovce získal V1 CWC, tímto mu gratulujeme a páníkům děkujeme za doprovod a hlavně za odvoz, nebýt nich, sedíme doma na zadku. Foto zde.

Posudek: Pěkný efektní pes, dobrá hlava, výborná šíje, dobrá horní i dolní linie, výborné předvedení, dobré předhrudí i úhlení končetin, velmi efektní v pohybu (přeloženo z polského originálu).

     


 

Mezinárodní výstava psů Katowice, PL - 20.3.09

 

Tentokrát jsme se vydali na výstavu už o den dříve a to ve skvělém složení - Věrka + Dave (Prat Akcezal), Ivča + Coffee (Brown z Tišnovských revírů) a já s Amigem. Mezipřistání jsme udělali v Ostravě, kde nás s otevřenou náručí přivítala Ivčina maminka, ani nedokážu popsat, jak výborně o nás bylo postaráno. Ještě ten den jsme se setkali se ztracenou - nalezenou Julčou a její paničkou a nechali jsme zrzouny pořádně vylítat. V pátek ráno už se vyrazilo směr Katowice. Maďaři přišli na řadu po druhé hodině odpoledne, čekání bylo nekonečné, ale vyplatilo se...Tuto výstavu posuzoval pan Chwalny, Pl. Všichni tři kluci perlili. Amigo nastoupil v mezitřídě a odnesl si hodnocení V1, CWC, tímto zahajuje cestu za titulem polský šampion:-) Ráda bych se s Vámi podělila i o posudek, ale je pro mě nečitelný, pokud se ho podaří někomu rozluštit a přeložit, bude zde k dispozici. Davídek v pracovce získal hodnocení V2 a to nejlepší na závěr, Coffee se probojoval až mezi nejlepší psy sedmé skupiny, hodnocení V1, CWC, CACIB, BOB, BIG 4...no co k tomu říct, prostě paráda!!! Pár fotek.

   


 

 

 Národní výstava psů Olomouc - 9.1.09

V pátek ráno jsme se vydali s kamarády směr Olomouc, zkusit štěstí na národní výstavu. Amigo nastoupil podruhé do mezitřídy, tentokrát s dalšími pěti psy. Byla jsem velmi zvědavá na hodnocení pana Navrátila, zda se jeho názor na Amiga od léta změnil, či ne. Domů jsme si odvezli hodnocení V a další, velmi cenné zkušenosti. A musím říct, že se tentokrát sešli opravdu pěkní psi, to se moc často nevidí, konkurence byla opravdu veliká a kvalitní. Děkuji Věrušce i Monči za milou společnost a budu se těšit na brzké opáčko a nesmím zapomenout pogratulovat našim kamarádům chlupáčům za super výsledek, Dave - Prat Akcezal V3, Anny - Cifra z  Tišnovských revírů VN. A tady jsou fotky z akce, ale jejich kvalita je nevalná, v hale bylo hodně šero.

Posudek: Pes silné kostry, oko hnědé, skus nůžkový, chrup úplný, korektní v postoji, v pohybu se hůře prezentuje        odkaz na originál posudku 


 

 

 Mezinárodní výstava psů Praha - 15.11.08

 

Poslední výstava, které jsme se v letošním roce zúčastnili se konala v Praze Letňanech. Do Prahy jsme přijeli už ve čtvrtek a spojili jsme příjemné s užitečným, užili jsme si historickou Prahu, posezení s přáteli i výstavní kruh. Byla to pro nás taková malá premiéra, a to hned z několika důvodů - naše první mezinárodní výstava, první akce pořádaná v hale, Amigo poprvé v mezitřídě :-) Byla jsem velmi zvědavá na hodnocení pana MVDr. Šimka, ale jak už to poslední dobou bývá, opět došlo ke změně rozhodčích a posuzoval nás pan Ing. Jaroslav Matyáš (Sk). Svoji práci rozhodčího odváděl velmi poctivě a dlouho se rozhodoval, kterého psa jak ohodnotí a jaké bude konečné pořadí. Do mezitřídy s Amigem nastoupili další tři psi: Or Kajan z Baštin V1, CAC, Arim z Benedských lesů V3 a Meron z Flusberku V4. Amigo si vybojoval krásné druhé místo V2, res. CAC. Bohužel z této akce nemám žádné fotky, byla jsem sama a mám jen dvě ruce :-), jediná dokumentace, kterou vám mohu nabídnout je krátké video a titulní fotka z mobilu naší pražské tetičky Věrky, která nás přišla povzbudit.

Posudek: Pes dobrého formátu s proporciální hlavou, trochu výraznější stop, dobře nasazený krk, lehce spáditá záď, velmi dobrá dolní linie, strmější zaúhlení s méně výrazným výkrokem v pohybu, volnější kůže pod krkem. Velmi dobré předvedení. Odkaz na originál posudku 

   


 

Oblastní výstava psů Náměšť na Hané - 21.6.08

 

 

Tato výstava se konala, stejně jako klubovka ve Slavkově, v zámeckém parku. To byl důvod, proč jsme sem vyrazili. Počasí nám opět přálo, řekla bych až moc, kolem desáté hodiny dopoledne už začalo být celkem nesnesitelné horko, většina kruhů byla na přímém slunci, což bylo pro nás všechny náročné, psům se nechtělo běhat a byli brzo unavení. Naštěstí šli maďaři v našem kruhu jako první. V naší třídě nastoupili tři psi - Agis Gurdau, Andy Wo Ga - He - Mi :-) a já s Amigem. Posuzoval nás obávaný pan Navrátil. Jako vždycky nejprve proběhla kontrola úsměvu psíků a potom už jsme běhali a běhali a běhali, rozhodčí několikrát měnil naše pořadí v kruhu. Pěkně jsem funěla...Poté nás vyzval, abychom postavili pejsky jak nejlépe umíme. Amigo stál vzorně, jako socha, byla jsem na něj opravdu hrdá. Výsledek mě mile překvapil, odnesli jsme si hodnocení V1 - Oblastní vítěz a pěkný posudek. Vyřídilo se pár formalit, koupili jsme za odměnu našemu chlapákovi párek v rohlíku a jelo se domů. Fotky k nahlédnutí.

Posudek: Pes středně silné kostry, kortektní v postoji i pohybu, dobře se prezentující, dobré povahy, oko světle hnědé, chrup úplný, skus nůžkový.                                                                                                             Odkaz na originál posudku


Klubová výstava Slavkov u Brna - 10.4.08

   

Naše druhá výstava probíhala v zámeckém parku ve Slavkově, účast byla obrovská, sešlo se přes sto maďárků. Potkali jsme se se spoustou přátel a vzájemně se povzbuzovali. Všem gratulujeme ke krásným výsledkům. Ve třídě mladých soutěžilo 7 psů, posuzoval pan MUDr. Brabletz a každého pejska studoval velmi podrobně. Amigo si odnesl známku V a pěkný posudek. Kromě výstavy byl Amigo také sveden :-) - absolvoval jarní svod loveckých psů a výběr dochovu s výsledkem kandidát chovu. Fotky jsou k nahlédnutí na této adrese a jako třešínku na dortu vám nabízím fotky od Lucky "Merlinové".

Posudek: Hlava typická, na krku volnější kůže, horní linie za pohybu pevná v postoji pružná, hluboká hruď, přední i zadní končetiny dobré.                                                                                                                             Odkaz na originál posudku                                                                                                                     Odkaz na tabulku jarního svodu loveckých psů


NVP Ostrava - 12.4.08

Bohužel jsme naši výstavní kariéru nezahájili zrovna moc šťastně. Do Ostravy jsme jeli s Aresem a jeho páníky, když jsme ráno nechali ty naše lumpy proběhnout, byli samým štěstím bez sebe, protože se čtrnáct dní neviděli a ze samé radosti přerazili plot. Amigo si odnesl zranění levé přední nohy. Noha mu do hodiny otekla a začal kulhat, což ovlivnilo výsledek výstavy. I přesto, že posudek je pěkný a Amigo se panu rozhodčímu Müllerovi líbil, nemohl ho ohodnotit lépe než VD, protože Amigo nebyl schopný prezentovat se v pohybu. Ve třídě mladých byla konkurence velká, účastnilo se 7 psů. Vítězství si odnesl Haggi z Blanenských lesů, V2 Eron Jantar Devil, ostatní pejsci získali VD. Areskovi ve třídě mladých mezi výmarskými ohaři přálo štěstí a obdržel krásné hodnocení V2. Doufáme, že si příště napravíme reputaci a bude to veselejší než dnes.

Posudek: Pes středně silné kostry, pevného hřbetu, dobré úhlení pánevních končetin, dobré samčí hlavy. Pes se neprezentuje v pohybu, napadá na přední běh - zranění.

Fotky od českého fouska Arga                                                                                                                                             Fotky od Amonka a Niobe

TOPlist