Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.10.2016 11:37:45 

Maďarský ohař

ZkouškyBZ - 11.10.2014

V sobotu jsme se s Pixem vydali na Barvářské zkoušky do MS Háj, Týn nad Vltavou. Tentokrát při nás příliš nestálo štěstí, chyby na barvě jsem dělala já i Pix a tím jsme se ocitli až ve III. ceně., ostatní disciplíny jako odložení, šoulačka a vodění na řemeni máme vcelku nacvičené a zde problém nebyl. Letošní zkoušková sezona pro nás skončila a přes zimu máme možnost pilovat a ladit do sezony příští.


 

SZVP - 8.8.09 

Speciálních zkoušek z vodní práce jsme se stějně jako vloh zúčastnili pod vedením OMS Prostějov na rybníku v Otaslavicích. Mé přání nebylo vyslyšeno a velká plemena skládala zkoušky na horší lokalitě v Otaslavicích. Ráno pro nás začalo v šest hodin, kdy jsme nabalili nejdůležitější věci a vyrazili s páníkem, ségruš Miruš a Mončou a Anny směr Otaslavice. Zahájení se malinko protáhlo, což mi na náladě nepřidalo, nervozita gradovala a já jsem jen myslela na všechny nástrahy, které nás na zkouškách čekají. Vylosovala jsem nám číslo 17, tím jsme se dostali do třetí skupiny, která zkoušky začala na stanovišti dohledávka kachny v rákosí, Amigo nezklamal a kačku pěkně dohledal, přinesl i odevzdal...sice si cestou pro ni odskočil a musel vykonat potřebu, ale to mu bylo rozhodčími s úsměvem na rty tolerováno a hodnoceno známkou 4. Poté jsme se dobře naladěni přesunuli k plnění disciplíny přinášení kachny z hluboké vody, na tuto disciplínu jsem Amigovi maximálně věřila, za celou dobu výcviku jsem se nesetkala s nějakým zaváháním nebo chybami...a ejhle...posadím Amiga k noze, výstřel, kačena letí do vody, povel aport, Amigo vybíhá k vodě a nic...otočí se na mě a přemýšlí, chvíli čekám, ale nervy pracují a dávám druhý povel, stále nic, třetí povel a Amigovi se konečně rozsvítí a plave pro kačku, kterou předpisově přináší a odevzdává, bohužel tři povely a tím pádem  limitní známka 1, která nás automaticky posouvá do II. ceny. S výčitkami, zda jsem to Amigovi nepokazila svou netrpělivostí já se přesouváme na další stanoviště - ochota k hledání na hluboké vodě - naše noční můra. Spousta psů před námi si odnáší špatné známky, někteří dokonce vypadávají, dostáváme se na řadu, po menším zaváhání jde Amigo do vody, plave daleko na vodu, reaguje na povely a pěkně spolupracuje, dvě minutky odtroubeny a rozhodčí nás hodnotí známkou 3, ufff, aspoň něco se vydařilo nad očekávání. Předposledním stanovištěm je rákos, velmi malý, většinou pod vodou, naštěstí rozhodčí přihlíží k podmínkám a podle toho hodnotí výkony psů, zde si Amigo po pěti minutách hledání vybojoval známku 4. Teď už jen čekáme až všichni účastníci dokončí práci na stanovištích a společně přecházíme na cestu podél rybníka, kde se odehrává klid na stanovišti, vsázím na jistotu a nechávám Amču na řemeni...známka 3. A je to za námi, s 82 body na I. cenu, ale bohužel...cena II., tentokrát se nezadařilo. Alespoň víme, kde musíme zabrat a na co se zaměřit při přípravě na podzimky. Monča s mladičkou Anny bohužel také spadla do II. ceny, ale holky nemají kam spěchat a budou mít ještě spoustu příležitostí napravit si reputaci :-) Celkově skončilo 11 psů v I. ceně, 9 v II. a dva zkoušky nedokončili. Atmosféra celého dne byla velmi příjemná, akce byla dobře zorganizovaná a rozhodčí hodnitili objektivně. Všem děkujeme za podporu a zájem. Fotky jejichž autorem je náš páník.

 


Zkoušky vloh - 23.5.09

Malinko jsem se obávala, že budu muset psát do třetice všeho dobrého, ale vyšlo to už napodruhé :-) Dnes jsme se s Amigem zúčastnili zkoušek vloh pod vedením OMS Prostějov v honitbě MS Vrbátky - Smržická. Účast na zkouškách byla opravdu hojná, 32 zástupců velkých plemen a přibližně 10 zástupců plemen malých. Po úvodním nástupu proběhlo tradičně rozlosování do skupin, štěstí stálo při nás a ocitli jsme se ve stejné skupině jako Weru s Borinkou, škoda jen, že to nevyšlo i Monči a Anny. Přesunuli jsme se do honitby, ani jsme se nenadáli a šli jsme s Amigem na řadu. Předvedl pěkné systematické hledání, bohužel jsme neměli štěstí na zvěř a proto nám naskočilo v tabulce pár trojek. Během hledání mi za zády proběhl zajíc, tak jsem na přání rozhodčích nasadila Amiga na stopu, aby prokázal, zda o ni má zájem, kromě toho zajícovo lože i pěkně naznačil. To už nás rozhodčí volali zpět, vyslechnout si hodnocení. Celkový počet bodů 210, I. cena, nos 4. Výborně se dařilo i našim parťákům, všichni skončili v I.ceně. Čekání na vyhodnocení jsme si zkrátili klábosením nad guláškem, klobásou a pivečkem :-) Velikou radost mi udělala Věruška Davídková, která nás přišla podpořit a uklidnit, jsem moc ráda, že mohla být s námi. Páneček opět poctivě celé dění dokumentoval.

 


Zkoušky vloh - 24.5.08

Zkoušek vloh jsme se zúčastnili v Razové, OMS Bruntál. Naši skupinku tvořilo 8 ohařů - 4 maďaři, 1 výmar, 2 pointři a 1 německý ohař. Největší zastoupení v ostatních skupinách měla malá plemena. Bohužel náš výsledek není příliš dobrý, hledání, poslušnost, nos a ostatní disciplíny jsme zvládli na známku 4, kámen úrazu ovšem bylo vystavování, protože jsme nenarazili ani na srtnatou ani na pernatou, připravili nám na vystavování holuba, což Amiga poněkud zaskočilo a nevystavil. Za tento náš "výkon nevýkon" obdržel známku 2, která nás automaticky posunula do 3. ceny. S takovým výsledkem jsem se nespokojila a nenechala jsem jej zapsat do PP, máme totiž na víc. Já osobně jsem s Amigovým výkonem spokojená, pracoval nádherně chuťově, byl se mnou celou dobu v kontaktu, hledal systematicky a vytrvale, co víc si přát! Jen ten nešťastný holub...Co mě ještě zaskočilo a co mi rozhodčí vytkli, byla prý přehnaná Amigova poslušnost...Od lovecké kariéry nás tenhle zážitek rozhodně neodradí a pilně se budeme připravovat na podzimky, abysme si napravili reputaci.

TOPlist